Çok konuşuldu tartışma yarattı… Eski AKP Yozgat İlçe Başkanı Kürşat Kılıç Narkoçelik’ten çıktı

Eski AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınarak, tutuklandığı ortaya çıktı. Kılıç’ın üç yıl önce makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış haldeki görüntüleri ortaya çıkmıştı. Kılıç kendisine komplo kurulduğunu iddia etmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı, 7 Mayıs’ta 52 ilde ‘Norkoçelik-15’ adlı operasyon düzenledi. Yozgat’ta gözaltına alınan 13 şüphelinde 10’u tutuklandı. BirGün’den Mustafa Bildirici’nin haberine göre tutuklananlar arasında eski AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın da bulunuyor.

NE OLMUŞTU

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, 9 Aralık 2021’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile görevinden istifasını duyurmuştu. İstifasının ardında, bir videonun olduğu iddia edilmişti. Videoda Kılıç, olduğu öne sürülen kişinin makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde olduğu görülmüştü. Makam odasındaki masanın çekmecesinde mavi bir poşet içerisinde uyuşturucu madde ve hassas tartı da videoya yansımıştı.

Kılıç, istifası ile birlikte bir açıklama yayımlayarak kendisine komplo kurulduğunu savunmuştu. Videodakinin kendisi olduğunu kabul eden Kılıç, bayıltıldığını ve videonun öyle çekildiğini belirtmişti. Dönemin Yozgat Emniyet Müdürlüğü de Kılıç’a komplo iddialarıyla ilgili olarak bir kişinin tutuklandığını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x